Najnowsze wpisy, strona 4


sty 04 2009 mity
Komentarze: 0

Mity, mity...
1. Tatuaż tymczasowy- forma nie praktykowana przez profesjonalnych tatuatorów, ponieważ zaprzecza idei tatuażu; jedyną znaną formą tatuażu tymczasowego są nalepki
2. Makijaż permanentny- jest sprawą złożoną i wymaga wykwalifikowanego specjalisty; wykonywanie takiego zabiegu w zwykłym gabinecie kosmetycznym może być ryzykowne.
3. Więzienna geneza tatuażu na gruncie polskim- takiej pojmowanie początków tatuażu jest uproszczeniem; przełomowym momentem rozwoju tatuażu w Polsce były zmiany ustrojowe i otwarcie się na wpływy zachodnie; inspirację stanowią raczej idole- gwiazdy muzyki, filmu i mody niż postaci świata kryminalnego. Dzisiaj tatuaż funkcjonuje jako określony kod społeczny i wyraz indywidualizmu 

klauzula : :
sty 04 2009 usususu
Komentarze: 0

Usuwanie tatuażu
Jeżeli chcesz mieć nadal tatuaż, ale znudził Ci się wzór, możesz zdecydować się na zakrycie go innym tatuażem, tzw. cover-up. Zrobienie dobrego cover-up'u wymaga wysokiej klasy artysty. 'Artysta będzie musiał wykonać specjalny projekt, by zatuszować twój istniejący wzór. Będzie to, więc tatuaż na życzenie i zapłacisz za niego więcej niż za tatuaż podobnego rozmiaru naniesiony na czystą skórę.

Całkowite usunięcie tatuażu wymaga natomiast zabiegu chirurgicznego lub interwencji lasera, po których, w sporadycznych wypadkach, pozostają niewielkie blizny. Oba te sposoby są czasochłonne i bardzo kosztowne, a w Polsce jest niewielu specjalistów, którzy mogą podjąć się wykonania takich zabiegów.

klauzula : :
sty 04 2009 ból a tatuaż
Komentarze: 0

Ból
' Na ogół tatuowanie nie jest bolesne, raczej drażniące. Są miejsca bardziej od innych wrażliwe na ból. Miejsca położone bliżej kości są bardziej bolesne, części lepiej umięśnione i z podściółką tłuszczu- mniej.' Wrażliwość na ból przy tatuowaniu jest sprawą indywidualną; stopień bólu porównuje się do czegoś pośredniego pomiędzy wizytą u fryzjera i dentysty. '

klauzula : :
sty 03 2009 tattos
Komentarze: 0

Zabieg tatuowania polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę za pomocą maszynki elektrycznej zdolnej nawet do wykonania 60 nakłuć na sekundę. Stosowane przez nas igły są najlepszej jakości. Zabieg jest nieco bolesny (delikatne szczypanie często porównywane przez panie do odczuć przy depilacji). Wykonanie tatuażu o przeciętnej wielkości, np. paczki papierosów, trwa ok. jednej godziny. Wzory wyceniane są na podstawie wielkości, stopnia skomplikowania a zarazem trudności w wykonaniu.
Stworzenie wspaniałego tatuażu jest prawdziwą sztuką, wymagającą talentu i ogromu pracy na tak trudnym materiale, jakim jest skóra. I jako sztuka zasługuje na taki sam szacunek, badania i opracowania, jak płótna wiszące w galeriach. (...) Wybierz, tatuatora, który stworzy na twojej skórze prawdziwe dzieło sztuki

BIOMECHANIKA 0001.jpg
BIOMECHANIKA 0001.jpg

Higiena, higiena i jeszcze raz higiena
Po wybraniu artysty musisz sprawdzić czy jego studio jest tak czyste jak gabinet twojego lekarza czy stomatologa. (...) Wszystkie przybory tatuatora powinny być sterylizowane lub jednorazowego użytku. Twój tatuator musi nosić sterylne rękawiczki jednorazowego użytku i do każdego tatuażu używać nowych, jałowych igieł. Kieruj się zdrowym rozsądkiem i jeśli warunki pracy artysty wzbudzą twoje podejrzenia, idź do innego.

.

klauzula : :
sty 03 2009 biotatuaż
Komentarze: 0

Biotatuaż i tatuaż z henny.

Do innej grupy tatuaży zaliczane są biotatuaże i tatuaże z henny.Biotatuaż jest wykonywany w ten sam sposób, co zwykły tatuaż i nie różni się od niego wyglądem. <!-- google_ad_client = "pub-5061238102680514"; /* 336x280, utworzono 08-11-06 */ google_ad_slot = "9032864085"; google_ad_width = 336; google_ad_height = 280; //--> window.google_render_ad(); Jedyną różnicą jest trwałość – biotatuaż po około trzech do pięciu lat powinien całkowicie zniknąć z ciała. Proces schodzenia biotatuażu download undertekster odbywa się partiami, jeżeli farba nie wybarwia się równomiernie proces ten jest uciążliwy, a jego efekt wygląda nieestetycznie.

Biotatuaż można „poprawić” na tatuaż tradycyjny.Tatuowanie za pomocą henny polega na barwieniu naskórka, a nie, jak w pozostałych przypadkach, na wprowadzeniu barwnika w skórę. Zabieg polega na nałożeniu na skórę pasty i pozostawieniu jej na około dwie godziny. Czas pozostawienia pasty na skórze zależy od pożądanego efektu – im dłużej barwnik pozostanie na skórze, tym wzór będzie ciemniejszy i bardziej trwały. Barwnik ciemnieje na skórze przez około dwie doby, więc intensywność kolory zmienia się z czasem. Tatuaż z henny znika sam po dwóch, trzech tygodniach.Zadowolenie lub niezadowolenie z tatuażu nie zależy wyłącznie od wybranego wzoru, miejsca na skórze, czy techniki jego wykonania. Niejednokrotnie ważniejszy jest wybór odpowiedniego salonu i artysty, który będzie wykonywał tatuaż.

klauzula : :