Najnowsze wpisy, strona 7


gru 22 2008 Wszystko idzie w dobrą stronę...
Komentarze: 0

Potocznie nazywane "dziary" były też kojarzone z wizytą w więzieniu. Dopiero niedawno zaczęto postrzegać tę sztukę jako dostępną dla wszystkich.

Wzór nr. 7


Wraz z rozwojem techniki - zmniejszeniu bólu podczas wykonywania oraz skonstruowanie kolorowych tatuaży jest on popularny zarówno wsród kobiet jak i u mężczyzn. http://nastunia.blog.onet.pl/ 

klauzula : :
gru 22 2008 zdecydowałeś się na tatuaż
Komentarze: 0

Jeśli zdecydowałeś się na tatuaż, nie śpiesz się z wyborem wzoru i miejsca, musisz pamiętać że zostanie tam do końca życia i w przyszłości możesz żałować tego wyboru. Musisz być świadomy tego iż nie każdy toleruje tatuaż, a w raz z tym możesz mieć trudności ze zdobyciem pracy.

Wzór nr. 39

http://klauzula.blog.onet.pl/

Wzór nr. 31

 

Gdy wybrałeś już wzór i miejsce najlepiej udać się do renomowanego studia tatuażu i nie ulegać tanim cenom tzw. domowym tatuatorów ponieważ nie maja odpowiednich warunków do wykonywania tatuażu. U nich najczęściej można dostać zakażenia skóry i zarazić się różnymi chorobami takimi jak HCV, AIDS z tego względu iż najczęściej nie używają jednorazowych igieł i rękawiczek

klauzula : :
gru 22 2008 Najstarsze udokumentowane ślady tatuowania...
Komentarze: 0

Najstarsze udokumentowane ślady tatuowania pochodzą z mumii Egipskiej kapłanki żyjącej 2000 lat p.n.e. Ślady te powstały metodą nakłuwania skóry. Bardzo podobną sztukę można zaobserwować na zachowanych malowidłach w grobowcu faraona SATI I wykonanych około 1300 lat p.n.e. W Polinezji za pomocą igieł umieszczali barwnik pod skórą, a więc identycznie jak w obecnych czasach.

Wzór nr. 9

og mulighet  barn kampanjen

Wzór nr. 12

har mulighet

klauzula : :
gru 22 2008 O tatuażach
Komentarze: 0

Pierwotnym znaczeniem tatuażu były obrzędy. W wielu kulturach mogli sobie pozwolić nań jedynie nieliczni - najczęściej plemienni wojowie. Tatuaż był z pewnościa znany z zamierzchłej starożytności, bowiem w Pięcioksięgu w Księdze Kapłańskiej 19,28 znajduje się zakaz tatuowania ciała. O tatuażach wśród starożytnych plemion celtyckich pisał Juliusz Cezar w 5 księdze dzieła O wojnie domowej. Średniowieczny autor muzułmański, Ahmad ibn Fadlan opisał tatuaże wikińskie. Przez kolejne wieki w Europie i Ameryce tatuaż uważany był za tabu dozwolone jedynie w subkulturze więziennej oraz światku przestępczym. Zwyczaje te znalazły poparcie w odniesieniu do wschodnich tradycji, w których tatuaż świadczył o klasyfikacji w hierarchii mafii.

Obecnie tatuaż coraz rzadziej postrzegany jest jako tabu czy oznaka powiązań przestępczych, choć wiele młodzieżowych gangów nadal stosuje tę formę potwierdzenia lojalności.

du mulighet  er muligheten

Plik:Tattooing in progress.jpg

http://static.playmobile.pl/blog/893/198358.4.jpgmed muligheter

http://images2.fotosik.pl/241/40cf9ef49c648a0bmed.jpg

 

Tatuaż powinna wykonywać tylko osoba wykwalifikowana w tej dziedzinie. Wynika to z tego, że czasami zabiegowi mogą towarzyszyć problemy i powikłania skórne. Przy wyborze studia tatuażu należy dochować staranności w sprawdzeniu kwalifikacji tatuującego, warunków higieny w studio, używanych akcesoriów (sprzęt i barwniki). W czasie zabiegu istnieje ryzyko zakażenia groźnymi wirusami, takimi jak HIV, HBV czy HCV, wynikające wyłącznie z istoty zabiegu (ingerencja narzędziami mechanicznymi w skórę), ale nie z faktu tatuowania. Salon tatuażu powinien używać wyłącznie sprzętu jednorazowego (igieł do urządzenia nakłuwającego skórę i wprowadzającego barwniki), zaś sam zabieg powinien być przeprowadzany w zmienianych przy każdym kliencie jednorazowych, chirurgicznych rękawiczkach. Istotną sprawą jest także używanie jednorazowych pojemniczków na tusz, by nie przenieść niebezpiecznych drobnoustrojów do naczynia z tuszem używanego do następnych zabiegów.

klauzula : :
gru 21 2008 Z podziemia na salony
Komentarze: 0


Przyzodabianie ciała kolczykami ma bardzo długą tradycję. Czy mówimy o Majach, starożytnych Grekach, Egipcjanach, Rzymianach , wszędzie tam spotkamy się z przejawami, rzeklibysmy dzisiaj piercingu. Działania tego typu zazwyczaj związane były z religią lub wskazywały na status społeczny. Obecnie ten związek właściwie nie istnieje, a piercing stał się jeszcze jednym sposobem zamianifestowania siebie. Wszystko co nowe budzi mieszane uczucia, jeśli jednak zastanowimy się nad tym, to czym właściwie różni się kolczyk w uchu od umieszczonego, dajmy na to, w pępku, albo w brwi? Różnica tkwi w rozpowszechnieniu. Coraz częściej widujemy osoby z bizuterią w innych miejscach niż uszy. Wystarczy przejśc się latem po plaży, aby zobaczyć sporo przede wszystkim młodych kobiet z różnego rodzaju biżuterią w pępkach. Aby zauważyć to samo w nosie czy brwi, nie trzeba już nawet jechać nad morze. To zainteresowanie sprawiło, iż piercing do niedawna uważany za dziwactwo i wykonywany głównie w salonach tatuażu trafił do salonów kosmetycznych. Piercing jest zabiegiem naruszającym ciagłość skóry. http://klauzula.blog.onet.pl Wykonany w niewłaściwych warunkach grozi komplikacjami, dlatego gabinet , w którym wykonuje się kolczykowanie, musi być odpowiednio przygotowany. http://klauzula.blog.onet.pl

klauzula : :